Autor:
Paulo Coelho

Paulo Coelho
Miłość jest pełna pułapek. Kiedy chce dać znać o sobie - oślepia światłem i nie pozwala dojrzeć cieni, które to światło tworzy. Paulo Coelho

Średnia ocena: 7.67 Głosów: 48

Paulo Coelho
Bóg czasem bywa bardzo surowy, ale nigdy ponad to, co człowiek może znieść. Paulo Coelho "Piąta góra"
Paulo Coelho
Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda. Paulo Coelho

Średnia ocena: 7.64 Głosów: 25

Paulo Coelho
W oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho "Alchemik"
Paulo Coelho
Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać. Paulo Coelho "Piąta góra"

Średnia ocena: 7.84 Głosów: 32

Paulo Coelho
A zatem patrzymy na siebie z oddali i kochamy się wzajemnie. Ja daję jej ciepło i życie, a ona daje mi rację bytu. Paulo Coelho "Alchemik"

Średnia ocena: 7.55 Głosów: 22

Paulo Coelho
Pasterze, marynarze czy kupcy znają zawsze takie miasto, w którym żyje ktoś, kto sprawia, że pewnego dnia zapominają o urokach beztroskiego wędrowania po świecie. Paulo Coelho "Alchemik"

Średnia ocena: 7.77 Głosów: 13

Paulo Coelho
Tajemnica szczęścia ukryta jest w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce. Paulo Coelho

Średnia ocena: 6.86 Głosów: 14

Paulo Coelho
Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"

Średnia ocena: 8.06 Głosów: 18

Paulo Coelho
Miłość nie jest pragnieniem ani wiedzą, ani uwielbieniem. Jest wyzwaniem, ogniem niewidzialnym. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"

Średnia ocena: 5.92 Głosów: 12

Paulo Coelho
Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć, jeśli patrzy komuś prosto w oczy. A każda kobieta posiadająca choć odrobinę wrażliwości potrafi czytać z oczu zakochanego mężczyzny. Nawet jeśli przejawy tej miłości bywają czasem absurdalne. Paulo Coelho "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"
Paulo Coelho
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.18 Głosów: 45

Paulo Coelho
Każdy ma prawo marzyć inaczej. Paulo Coelho "Alchemik"
Paulo Coelho
Ludzie zawsze gdzieś na siebie czekają, czy to na środku pustyni, czy w wielkim mieście. Gdy ich drogi się przetną, a spojrzenia spotkają, przeszłość i przyszłość tracą znaczenie. Istnieje tylko ta jedna jedyna chwila i niesamowita pewność, że wszystko, co na niebie i ziemi, zapisane zostało tą samą Ręką. To Ona powołuje do życia Miłość i dla każdego człowieka, który pracuje, odpoczywa i szuka szczęścia na tym świecie, stworzyła bratnią duszę. Bez tego straciłyby sens ludzkie marzenia. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.23 Głosów: 39

Paulo Coelho
Człowiek zakochany potrafi pojąć niepojmowalne i rozpoznać nierozpoznawalne, jako, że miłość jest kluczem do wszelkich tajemnic. Paulo Coelho "Brida"

Średnia ocena: 8.08 Głosów: 12

Paulo Coelho
Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej przez trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość? Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.79 Głosów: 29

Paulo Coelho
Wszystkie ludzkie uczucia stają się malutkie, gdy patrzy się na nie z dystansu. Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.38 Głosów: 24

Paulo Coelho
Zwykle próbujemy dostrzec to, czego nie ma, a jesteśmy ślepi na wielkie lekcje, jakie życie inscenizuje przed naszymi oczami. Paulo Coelho
Paulo Coelho
Gdy odważnie szukamy miłości, ona sama się objawia, a my przyciągamy jeszcze więcej miłości. Gdy chce nas jedna osoba, chcą nas wszyscy. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.08 Głosów: 26

Paulo Coelho
Pan zsyła na człowieka zmartwienia odpowiednie dla jego wieku. Paulo Coelho
Paulo Coelho
Czasami miłość wiedzie w otchłań nas samych, a co gorsza ludzi, których kochamy. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"
Paulo Coelho
Niech śmierć zawsze będzie z tobą. Kiedy będziesz musiał zrobić coś ważnego, ona da ci siłę i odwagę. Paulo Coelho
Paulo Coelho
[...] musicie być jak dwie szyny kolejowe, które zachowują między sobą taką samą odległość na stacji początkowej, w połowie drogi i na stacji końcowej. Nie pozwalajcie, aby wasza miłość się zmieniała, żeby rosła na początku albo malała w środku - to zbyt ryzykowne. Tak więc, po euforii pierwszych paru lat macie utrzymać tę samą odległość, tę samą trwałość i tę samą funkcjonalność. Paulo Coelho "Zahir"
Paulo Coelho
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.74 Głosów: 35

Paulo Coelho
Toniemy nie dlatego, że sie zanurzamy, lecz dlatego że pozostajemy pod wodą. Paulo Coelho "Podręcznik wojownika światła"

Średnia ocena: 8.00 Głosów: 12

Paulo Coelho
Każda miłość jest pierwsza. Nieważne, czy rzeczywiście jest pierwsza, druga czy dziesiąta, zawsze stawia nas w obliczu nieznanego. Paulo Coelho "Życie - myśli zebrane"

Średnia ocena: 9.58 Głosów: 26

Paulo Coelho
Twoje serce jest tam gdzie twój skarb. Musisz odnaleźć ten skarb, aby wszystko nabrało sensu. Paulo Coelho "Alchemik"

Średnia ocena: 8.57 Głosów: 7

Paulo Coelho
Kiedy chcesz coś osiągnąć rozejrzyj się dookoła, zastanów się i pomyśl, czego dokładnie chcesz. Nikt nie dojrzy celu z zamkniętymi oczami. Paulo Coelho "Demon i panna Prym"

Średnia ocena: 8.31 Głosów: 16

Paulo Coelho
Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasem lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia niż zostać pokonanym, nie wiedząc po co się walczyło. Paulo Coelho "Życie - myśli zebrane"
Paulo Coelho
Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy. Paulo Coelho "Na brzegu rzeki Piedry..."
Paulo Coelho
Światło jest nietrwałe, gaśnie na wietrze, zapala się od błyskawicy, trudno je uchwycić, niczym promień słońca - a jednak warto o nie walczyć. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"

Średnia ocena: 8.56 Głosów: 18

Paulo Coelho
Jednak miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"

Średnia ocena: 6.60 Głosów: 10

Paulo Coelho
Nikt nie poświęca w ofierze najcenniejszej rzeczy, jaką posiada: miłość. Nikt nie powierza swoich marzeń tym, którzy mogą je zniszczyć. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"
Paulo Coelho
Miłość jest jak tama. Jeżeli pozwolisz, aby przez szczelinę sączyła sie strużka wody, to w końcu rozsadza ona mury i nadchodzi chwila, w której nie zdołasz opanować żywiołu. A kiedy mury runą, miłość zawładnie wszystkim. I nie ma wtedy sensu zastanawiać się, co jest możliwe, a co nie, i czy zdołamy ukochanego zatrzymać. Kochać - to utracić panowanie nad sobą. Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.67 Głosów: 9

Paulo Coelho
Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie. Paulo Coelho "Alchemik"
Paulo Coelho
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.06 Głosów: 34

Paulo Coelho
Okręt jest bezpieczny gdy cumuje w porcie. Ale nie po to buduje się okręty. Paulo Coelho
Paulo Coelho
[...] przebaczać wcale nie znaczy godzić się na wszystko. Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.93 Głosów: 30

Paulo Coelho
Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi. Paulo Coelho "Czarownica z Portobello"
Paulo Coelho
Przebaczenie jest dwukierunkową drogą, bo ilekroć przebaczamy komuś, przebaczamy również samemu sobie. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.19 Głosów: 26

Paulo Coelho
Strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. Paulo Coelho
Paulo Coelho
Zawsze trzeba wiedzieć kiedy kończy się jakiś etap w naszym życiu. Jeżeli uparcie chcemy w nim tkwić dłużej niż to konieczne, tracimy radość i szansę poznania tego co przed nami. Paulo Coelho
Paulo Coelho
Co to jest wierność? Poczucie, że posiadam na zawsze czyjeś ciało i duszę? Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.16 Głosów: 25

Paulo Coelho
Bóg nie jest mściwy, Bóg jest miłością. Jedyna kara, po jaką sięga, polega na przymuszeniu tego, kto przerwał dzieło miłości, do jego kontynuacji. Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.29 Głosów: 14

Paulo Coelho
Tradycja służy zachowaniu porządku świata. Jeśli ją złamiemy, świat się skończy. Paulo Coelho

Średnia ocena: 8.40 Głosów: 5

Paulo Coelho
Życie to brutalna, zapierająca dech w piersiach zabawa - jak skakanie ze spadochronem albo niebezpieczna górska wspinaczka. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.17 Głosów: 6

Paulo Coelho
Bliskość śmierci zawsze sprawia, że staramy się żyć lepiej. Paulo Coelho

Średnia ocena: 9.54 Głosów: 13

Paulo Coelho
Może powinniśmy kochać to, czego nie umiemy pojąć. Paulo Coelho