Nasze memy

Strona 85 z 108

Obraz / mem do cytatu: Tam, gdzie nie ma miłości, rozsiewajcie miłość, a zobaczycie, że będziecie ją zbierać.
Obraz / mem do cytatu: Jedni piszą daleko piękniej niż żyć umieją, inni znów żyją daleko piękniej, niżby to najsławniejszy autor opisać potrafił.
Obraz / mem do cytatu: Staraj się zostać uczciwym człowiekiem - zyskasz dzięki temu pewność, że na świecie jest o jednego drania mniej.
Obraz / mem do cytatu: Mówią, że Y to małżeństwo niedobrane: nie mają żadnych wspólnych zainteresowań. Rzeczywiście, on zajmuje się wyłącznie nią, a ona nim.
Obraz / mem do cytatu: Opisać kobietę od środka jest nie sposób. Na tym załamują się największe tytany literatury. Kobietę od środka opisać może tylko kobieta. Rzecz dziwna - nigdy tego nie robi.
Obraz / mem do cytatu: Poezja jest spowiedzią duszy, a nie wytworem ludzkiej myśli.
Obraz / mem do cytatu: Bo wszystko jest trawą i jesień jest wszędzie, szanujmy życie, drugiego nie będzie.
Obraz / mem do cytatu: Życie zamieniaj w żart, bo świat nie jest tego wart, by traktować go na serio.
Obraz / mem do cytatu: Mów za plecami ludzi tyle, ile miałbyś odwagę powiedzieć im prosto w oczy.
Obraz / mem do cytatu: Kobiety najczęściej grzeszą słowem, mężczyźni uczynkiem, starcy myślami.
Obraz / mem do cytatu: Mężczyźni to śmieszny gatunek zwierząt. Wierzą, że życie kobiet kręci się dookoła ich pustych osobowości, nie zdają sobie nawet sprawy, że to oni są tylko trybikami w naszym babskim świecie.
Obraz / mem do cytatu: Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także by nie wyczerpać słuchaczy.
Obraz / mem do cytatu: Ludzie, którzy nie są zakochani, nie mogą zrozumieć, jak inteligentny człowiek może cierpieć przez bardzo pospolitą kobietę. To tak, jak zaskoczenie tym, że ktoś może zachorować z powodu tak niepokaźnego stworu jak przecinkowiec.
Obraz / mem do cytatu: Z życiem jest jak z sukienką, można mieć bogate i kolorowe życie, a jednak je zmarnować; można też mieć życie zwyczajne i nosić się z klasą.
Obraz / mem do cytatu: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu, bo tylko nieliczni potrafią znieść nasze sukcesy.
Obraz / mem do cytatu: Na góry wchodzi się nie po to, by zdobywać szczyty, ale po to by pokonywać własne słabości.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek, tak jak nie może sam siebie stworzyć, tak nie może sam siebie uszczęśliwić.
Obraz / mem do cytatu: Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce.
Obraz / mem do cytatu: Bóg wysłuchuje tych, którzy błagają o łaskę zapomnienia dla nienawiści, lecz głuchy jest na głos tych, którzy chcą uciec przed miłością.
Obraz / mem do cytatu: Nie ma tak przeciętnego człowieka, od którego mędrzec nie mógłby się jeszcze czegoś nauczyć.
Obraz / mem do cytatu: Młodzieniec staje się mężczyzną, kiedy obchodzi kałużę zamiast w nią wejść.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek myśli codziennie, że słońce wędruje ku zachodowi; ale słońce uśmiecha się, nieruchome, bo to właśnie my wędrujemy ku zachodowi.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek jest wielki w rzeczach krańcowych: w sztuce, w miłości, w głupocie, w nienawiści, w egoizmie, a nawet w ofiarności - ale światu najbardziej brak przeciętnej dobroci.
Obraz / mem do cytatu: Są tylko dwie siły na świecie: miecz i rozum; na dłuższą metę miecz zawsze ulega rozumowi.