Nasze memy

Strona 84 z 106

Obraz / mem do cytatu: Mężczyźni to śmieszny gatunek zwierząt. Wierzą, że życie kobiet kręci się dookoła ich pustych osobowości, nie zdają sobie nawet sprawy, że to oni są tylko trybikami w naszym babskim świecie.
Obraz / mem do cytatu: Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także by nie wyczerpać słuchaczy.
Obraz / mem do cytatu: Ludzie, którzy nie są zakochani, nie mogą zrozumieć, jak inteligentny człowiek może cierpieć przez bardzo pospolitą kobietę. To tak, jak zaskoczenie tym, że ktoś może zachorować z powodu tak niepokaźnego stworu jak przecinkowiec.
Obraz / mem do cytatu: Z życiem jest jak z sukienką, można mieć bogate i kolorowe życie, a jednak je zmarnować; można też mieć życie zwyczajne i nosić się z klasą.
Obraz / mem do cytatu: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w szczęściu, bo tylko nieliczni potrafią znieść nasze sukcesy.
Obraz / mem do cytatu: Na góry wchodzi się nie po to, by zdobywać szczyty, ale po to by pokonywać własne słabości.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek, tak jak nie może sam siebie stworzyć, tak nie może sam siebie uszczęśliwić.
Obraz / mem do cytatu: Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce.
Obraz / mem do cytatu: Bóg wysłuchuje tych, którzy błagają o łaskę zapomnienia dla nienawiści, lecz głuchy jest na głos tych, którzy chcą uciec przed miłością.
Obraz / mem do cytatu: Nie ma tak przeciętnego człowieka, od którego mędrzec nie mógłby się jeszcze czegoś nauczyć.
Obraz / mem do cytatu: Młodzieniec staje się mężczyzną, kiedy obchodzi kałużę zamiast w nią wejść.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek myśli codziennie, że słońce wędruje ku zachodowi; ale słońce uśmiecha się, nieruchome, bo to właśnie my wędrujemy ku zachodowi.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek jest wielki w rzeczach krańcowych: w sztuce, w miłości, w głupocie, w nienawiści, w egoizmie, a nawet w ofiarności - ale światu najbardziej brak przeciętnej dobroci.
Obraz / mem do cytatu: Są tylko dwie siły na świecie: miecz i rozum; na dłuższą metę miecz zawsze ulega rozumowi.
Obraz / mem do cytatu: Ziemia ojców, dziadów i pradziadów należy zastąpić argumentem ziemia dzieci, wnuków i prawnuków.
Obraz / mem do cytatu: Lepiej jest nie badać w ogóle jakiejś sprawy niż uczynić to powierzchownie; zwykły zdrowy rozsądek bowiem nie popełnia tylu błędów, co połowiczna uczoność.
Obraz / mem do cytatu: Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga.
Obraz / mem do cytatu: Zagadki Boże są bardziej zadawalające niż rozwiązania człowiecze.
Obraz / mem do cytatu: Miłość nie jest całkowicie gotowa. Ona się staje. Nie jest solidnym zakotwiczeniem w porcie szczęścia, ale podniesieniem kotwicy i kursem na pełne morze w czasie łagodnej bryzy czy burzy. Nie jest triumfalnym TAK, wielkim punktem finalnym w muzyce pośród śmiechów i braw, ale jest mnóstwem TAK, które wypełniają życie, pośród mnóstwa NIE, które się skreśla po drodze.
Obraz / mem do cytatu: Zostawić świat nieco lepszym: lepszym o zdrowe dziecko, grządkę w ogrodzie lub lepsze warunki społeczne - to znaczy odnieść sukces.
Obraz / mem do cytatu: Wiedza to ta część naszej niewiedzy, którą uporządkowaliśmy i skatalogowaliśmy.
Obraz / mem do cytatu: Nie być kochaną - to nieszczęście; nie być już kochaną - to zniewaga.
Obraz / mem do cytatu: Bądź wdzięczny za dar najmniejszy, a staniesz się godny otrzymywać większe.
Obraz / mem do cytatu: Nigdy nie dyskutuj z głupcem - ludzie mogą nie zauważyć różnicy!