Nasze memy

Strona 87 z 108

Obraz / mem do cytatu: Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz.
Obraz / mem do cytatu: Bez sumienia nie czuję w sobie nic, co by mnie wynosiło ponad zwierzęta, prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu, kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad.
Obraz / mem do cytatu: Co ludzie najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją.
Obraz / mem do cytatu: Telefon - diabelski wymysł, który ostatecznie udaremnił słabą nadzieję odseparowania się od natrętów.
Obraz / mem do cytatu: Bóg pragnie, abyśmy uczciwie rozgrywali naszą grę. To wszystko, czego Bóg od nas wymaga: aby ludzie grali uczciwie.
Obraz / mem do cytatu: Czas to bogactwo, którego nie można zaoszczędzić: trzeba je wydawać.
Obraz / mem do cytatu: Dziecko pragnie mieć psa, by go kochać, dorosły - by czuć się kochanym.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać.
Obraz / mem do cytatu: Bogactwo jest to skomplikowanie życia osobistego przez nadmiar przedmiotów.
Obraz / mem do cytatu: Najgorsza, najtrudniejsza do wyleczenia nienawiść to taka, która zajęła miejsce wielkiej miłości.
Obraz / mem do cytatu: Poniedziałek: dzień długi już z nazwy.
Obraz / mem do cytatu: Cechą wielkich ludzi jest to, że stawiają innym o wiele mniejsze wymagania niż sobie.
Obraz / mem do cytatu: Człowiek, który zabija Boga, nie znajdzie także ostatecznego hamulca, aby nie zabijać człowieka. Ten ostateczny hamulec jest w Bogu.
Obraz / mem do cytatu: Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli.
Obraz / mem do cytatu: Poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy.
Obraz / mem do cytatu: Chwila zgody na wszystko, co istnieje, jest lepsza niż tysiąc lat pobożności.
Obraz / mem do cytatu: Chrystus nie chce tych, co go podziwiają, ale tych, co Go naśladują.
Obraz / mem do cytatu: Dojrzałość męska - znaczy to tyle co odkryć w sobie ponownie tę powagę, którą się miało przy zabawie jako dziecko.
Obraz / mem do cytatu: W miłości dobrze jest dawać, gdy się jest proszonym, ale lepiej jest dawać bez usłyszenia prośby, domyślając się potrzeby.
Obraz / mem do cytatu: Plan: coś, co potem wygląda absolutnie inaczej.
Obraz / mem do cytatu: Przyjaciel - człowiek, który szkodzi ci całkiem bezinteresownie.
Obraz / mem do cytatu: Gdyby listonosze wiedzieli, ile bzdur, banałów i idiotyzmów muszą nosić w swych torbach, nie biegaliby tak szybko i zażądaliby z pewnością podwyżki.
Obraz / mem do cytatu: Kto kocha naprawdę, będzie kochać zawsze. Gniew zamieni w kochanie, a zdradę w niepamięć.
Obraz / mem do cytatu: Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń.