Nasze memy

Strona 62 z 89

Obraz / mem do cytatu: Obietnica jest jedną z przyjemniejszych form kłamstwa.
Obraz / mem do cytatu: Wielkim nieszczęściem, wielką biedą naszego czasu nie jest to, że istnieją bezbożni, lecz że są przeciętni chrześcijanie.
Obraz / mem do cytatu: Mieć i nie dawać jest czasem gorsze od kradzieży.
Obraz / mem do cytatu: Kobiety lubią giełdę próżności; niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs.
Obraz / mem do cytatu: Zegary sa przesądne: nie wybijają trzynastek.
Obraz / mem do cytatu: W młodości żona karze męża za nieobecność. Na starość - za obecność.
Obraz / mem do cytatu: Przesada jest prawdą, która straciła cierpliwość.
Obraz / mem do cytatu: Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.
Obraz / mem do cytatu: Miłość kobiety to skrawek nieba na ziemi.
Obraz / mem do cytatu: Ani małżeństwo z młodym mężczyzną, ani ze starym nie daje kobiecie gwarancji stałości, bo pierwszy z nich może zmądrzeć, a drugi zgłupieć.
Obraz / mem do cytatu: Pałka jest skróconą wersją prawa.
Obraz / mem do cytatu: Religia nie jest opium dla mas, opium dla mas jest opium.
Obraz / mem do cytatu: Przywilej jest największym wrogiem prawa.
Obraz / mem do cytatu: Namiętność sprawia, że nie widzimy jasno. Żonę wybieraj trzeźwo i z rozwagą, kiedy cię nie dręczy niecierpliwa żądza. Ludzie się wiążą małżeństwem w najgorszym momencie - kiedy płoną.
Obraz / mem do cytatu: Ludzie domagają się wolności słowa jako rekompensaty za wolność myślenia, której rzadko używają.
Obraz / mem do cytatu: Nie należy wstydzić się ubóstwa. Istnieje o wiele więcej ludzi, którzy powinni wstydzić się swego bogactwa.
Obraz / mem do cytatu: Najlepszy sposób ukarania kobiety to kupić jej trzy kapelusze i zamknąć ją z nimi w pokoju bez lustra.
Obraz / mem do cytatu: Piękno jest otwartym listem polecającym, który z góry zdobywa dla nas serca.
Obraz / mem do cytatu: Sumienie to tylko cichy głosik, który szepce, że ktoś patrzy.
Obraz / mem do cytatu: Życzę ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych promieni.
Obraz / mem do cytatu: Nieszczęścia spadają tylko na tego, kto się ich boi, zaś tego, kto wychodzi im naprzeciw - omijają.
Obraz / mem do cytatu: Bywają kobiety, w których matka uśmierca żonę.
Obraz / mem do cytatu: Nieraz zauważyłem, że właśnie rzeczy ledwie dostrzeżone w czasie dnia, nie sformułowane wyraźnie myśli, wypowiedziane mimochodem słowa, które przeszły bez echa, wracają w nocy w namacalnym kształcie, stają się tematem snów, jakby w zadośćuczynieniu za to, że wzgardzono nimi na jawie.
Obraz / mem do cytatu: Śmierć nie jest kresem naszego istnienia - żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia.